collage_tech1
collage_tech2
"Hagyományok és nyelvek - a turizmus szíve és lelke."

Az MNÁMK neve egybecseng a Frankellel, a Dél-Alföld régióban így ismerik a német nyelv oktatásában élen járó iskolát, melyben már 30 éve folyik szakképzés, elsőként a megyeszékhely kihelyezett tagozataként, 2010-től pedig saját szervezésben.

A XXI. század robogó világában egy iskola csakis az állandó alkalmazkodás révén tud megfelelni a szintén folyamatosan változó munkaerő-piaci, foglalkoztatási, gazdasági és pénzügyi, és nem utolsó sorban szakmai kihívásoknak. A munkahely megszerzése és megtartása egyre inkább a gazdaság igényeinek megfelelő, naprakész tudás és készségek, kompetenciák függvénye. Az iskola legfontosabb feladata, hogy a tanuló számára olyan biztos alapot, korszerű, piacképes tudást nyújtson, amely a későbbi megélhetését fogja biztosítani, vagy amelyből kiindulva tovább képezheti magát.

Confucius szerint „Ha egy olyan foglalkozást választasz, amit szeretsz, akkor egy napot sem kell dolgoznod életed során.” Ez az intézményünkben oktatott szakma esetében egészen biztosan így van, hiszen ki ne szeretne világot járni, utazgatni, kirándulni belföldön és külföldön, utazás közben felfedezni a világot és élménnyel gazdagodva hazatérni, még ha ez munka is. A turizmus ma már nemcsak egy dinamikusan fejlődő, húzó nemzetgazdasági ágazat, hanem maga a boldogsággyár, ami az emberek jólétéhez nagyban hozzájárul. Iskolánk a turizmus-vendéglátás területén képez szakembereket olyan módon, hogy az utazás, szállás, vendéglátás és programszervezés egy szakmában van összecsomagolva. A szakmával a hétköznapi emberek szabadidejének eltöltését, egy utazás, egy felejthetetlen rendezvény vagy különleges vacsora emlékét célozzuk meg. Ezt az ágazatot kiszolgáló turisztikai vállalkozások egyre inkább igénylik a szakképzett és motivált munkaerőt.

Célunk, hogy olyan komplex szakmai tudással rendelkező gazdasági és turisztikai szakembereket képezzünk, akik az itt megszerzett tudásukat magabiztosan tudják majd alkalmazni a jövőben az élet bármely területén és a képzés végén olyan nyelveket beszélő, a szakmájukat kiválóan elsajátított fiatal felnőttek lépnek át a felsőoktatás intézményeibe vagy ki a munka világába, akik megállják  helyüket a  szakmájukban.